Endüstriyel Emicilier

 

Teknomelt, tehlikeli atıkların Çevre ve Endüstriyel uygulama alanlarında dökülme, yayılma ve temizlenmesi gibi uygulamamalarda kullanılan Yağ, Genel ve Kimyasal emici ürünler üretmektedir.

Uygulama alanına göre Ped, Rolik, Bariyer (Kara ve Deniz), Sosis, Yastık, Varil örtüsü ve buna benzer birçok emici amaçlı ürün yapmaktadır.

Bunlar dışında, Teknomelt ihtiyaçlara ve kullanım alanaına göre özel tasarlanmış farklı ölçü ve şekillerde emici ürünlerde yapabilmektedir.

 

Ürün özelliklerini belirleyen farklı üretim tipleri vardır;

 

Tek katlı ürünler

MB : Bu tek katlı ürünler yüksek emiş kapasitesine rağmen daha ekonomiktir. Tek katlı ürünler düz yüzeylere sahip olmakla birlikte istenidliğinde yüzeye Ultrasonik baskılar yapılarak ürün mukavemeti artırılabilir.

 

Çok katlı ürünler

MMM : Bu çok katlı ürün tipinde Meltblowndan oluşan 3 yada daha fazla katman birleştirilmektedir. Bu sayede hızlı ve yüksek emiş kapasitesi ürüne kazandırılmaktadır. MMM ürünlerin fiziksel dayanıklılığı tek katlı ürünlere göre biraz daha yüksektir.

SM : 2 farklı katmandan oluşan bu emici tipinde alt katman da yüksek emiş kapasitesi bulunan Meltblown, üst katmanda da dayanıklı yüzeye sahip farklı nonwoven kullanılmaktadır. Üst katmanın sağladığı dayanıklılık sayesinde bu ürünler kullanım alanına göre çok daha dayanıklı olmakla birlikte yüzeyde oluşabilecek tüylenmeninde önüne geçilmiş olmaktadır. Alt katmanın sağladığı emicilik özelliğiyle birlikte keçeye benzer yapısı sayesinde kayma riskini de azaltmaktadır. Daha fazla dayanıklılığın gerektiği durumlarda üst katman da yapılacak iyileştirmeler ve farklı renk opsiyonlarıyla istenilen özellikte ürün elde edilebilmektedir. (açık renk, koyu renk, kamuflaj baskı yada uyarı baskıları vs...)

SMS : Çok katlı SMS ürünlerin orta katmanı yüksek emiş kapasiteli Meltblown kumaş, alt ve üst katmanları dayanıklı nonwoven kumaşlardan oluşmaktadır. SMS ürünlerinin başlıca özelliklerinden birisi diğer ürün gruplarına göre çok daha yüksek dayanıklılığa sahip olmasıdır. Bununla birlikte yüzey tüylenmesi de diğer ürünlere göre çok daha düşüktür.

 

Üretim detayları

Gramaj aralığı : 70g/m2 - 500 g/m2

Özellikler : Hidrofilik, Anti-Static, UV stabilizer, Flame Reterdant

Birleştirme : Isıl birleştirme (Kalender), Ultrasonik birleiştirme, Birleştirmesiz düz yüzeyler

Perfore : Enine ve boyuna perfore (kolay yırtma noktaları)

Renkler : Beyaz, Gri, Sarı, Mavi, Yeşil, Pembe

Ürün Tipleri : Ped, Rolik, Bariyer, Sosis, Yastık, Varil örtüsü, vs...

 

Sektörler

Yağ Emiciler

Yağ emici ürünlerin yüksek emiş kapasitesi ve su itiş özelliği vardır. Bu ürünler genellikle çevre temizliği ve endütriyel alanlarda özellikle yağların su ve su bazlı sıvılardan arındırlmasında kullanılmaktadır.

Yağ emici ürünler su emmez, doyma noktasına kadar yağ emse bile su yüzeyinde batmadan durabilir.

Ürünler : Ped, Rolik, Bariyer, Sosis, Yastık, Varil örtüsü, Sweep vs...

Genel Emiciler

Genel emiciler yüksek emiş kapasiteleri sayesinde Yağ, Su ve Diğer sıvı türlerini rahatlıkla emebilirler. Genel emici ürünler genellikle endustriyel uygulamalarda ve çalışma ortamlarında tehlikeli maddelerin dökülmesine karşı tedbir amaçlı veya dökülmelerde temizleme amaçlı kullanılmaktadır. Bu ürünler ergonomik ölçüleriyle kolay kullanm ve depolama imkanı sağlamaktadır.

Ürünler : Ped, Rolik, Bariyer, Sosis, Yastık, Varil Örtüsü vs...

Kimyasal Emiciler

Kimyasal emiciler agresif ve asidik kimyasal sıvıların dökülmesine karşı tedbir ve temizlik amaçlı çok kullanışlı ürünlerdir. Yüksek emiş kapasiteleri ve kolay kullanım özelliği bu ürünlerin kullanım alanlarında sağladıkları en büyük avantajlardandır. Genelde açık renkte kullanılırla ve bu sayede ürün herhangi bir kimyasal emmiş yada emiyorsa yüzeyde oluşan iz sayesinde kullanıcılar gerekli tedbirleri alarak ürüne müdahele edebilirler.

Ürünler : Ped, Rolik, Sosis, Yastık, Varil Örtüsü vs...

Endüstiriyel Bezler

Çok amaçlı kullanımlara uygun bu endütriyel temizlik bezleri geniş kullanım alanlarına sahip olmakla birlikte hassas yüzeyler ve uygulama alanları için de idealdir. Yıldız veya Kare desenli yüzeyleri sayesinde daha az tüylenme ve daha hızlı emiş özelliğine sahiptir. Kullanım alanlarına göre farklı ölçülerde ve perfore (kolay yırtma) özellikleriyle üretim yapılabilmektedir.

Ürünler : Rolik

Teknomelt Teknik Mensucat San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bolgesi 1. Cd. No: 12 • P.K 78
46050 Onikişubat Kahramanmaras / TÜRKİYE
T: +90 344 257 9119
E: info@teknomelt.com.tr

© 2019 Bütün Hakları Saklıdır.