SMS & SMMS

 

Teknomelt, özellikle Hijyen ve Medikal sektörü için ürettiği Spunbond (SS), SMS ve SMMS kumaşların üretimini ayrı ve izole edilmiş bir alanda gerçekleştirmektedir. Teknomelt, üretim ve ürün kalitesini takip etmek amacıyla kamera kayıt ve kontrol sistemi sayesinde üretim esnasında gerekli kontrolleri yapabilmektedir. Üretim aşamasında yapılan In-Line kalite kontrolleriyle birlikte sık sık yapılan laboratuar testleriyle de Teknomelt, kaliteli nonwoven kumaşlarla birlikte gerekli test ve analiz sonuçlarını da sağlayabilmektedir.

Teknomelt bünyesinde bulunan laboratuvar da Strike Through Time, Wetback, Liquid Penetration Resistance (Su sütunu) ve diğer fiziksel özellik testlerini yapmaktadır.

Teknomelt Hijyen sektörü için Bebek bezleri ve yetişkin bezlerinde kullanılmak üzere ultra yumuşak ve kalıcı hydrophilicli Top-Sheet , yüksek sıvı basınç dayanıklılığı olan Bariyer (Leg-Cuff) nonwoven kumaşlar üretmektedir. Bu kumaşlar ayrıca CoreWrap , Dusting Layer, Ön ve Arka kulakçıklar içinde kullanılmaktadır.

Medikal Sektörü için de tek kullanımlık cerrahi setlerden diğer hastane tekstillerine kadar kullanım alanına göre Spunbond (SS),  SMS ve SMMS nonwoven kumaşların da üretimini yapmaktadır. Bunlarla birlikte daha fazla koruma sağlanması gereken kullanım alanları için Tam ve Parça Takviyeli Nonwoven kumaşlarda yapılmaktadır.

 

Üretim detayları

Hammadde tipi : Polypropylene

Gramaj aralığı Spunbond (SS) : 8 g/m2 –  80 g/m2

Gramaj aralığı SMS / SMMS : 10 g/m2 – 80 g/m2

Üretim eni : 160 cm

Birleştirme : Isıl birleştirme (Kalender)

Özellikler : Kalıcı Hydrophilic,  Anti-Static , UV Stabilizer , Flame Reterdant

Sektörler

Hijyen

Teknomelt, bebek bezleri, yetişkin hijyen ürünler ve hasta bezlerinin üretiminde kullanılan  ve gerekli sıvı geçirgenliğini en iyi şekilde sağlayabilen Topsheet,  Bariyer gibi sıvı geçirgenliği konusunda uygulandığı bölgede koruma gerektiren hydrostatic (su sütunu) dayanıklılığı yüksek Nonwoven katmanların üretimini yapmaktadır.

Uygulama alanları

- Topsheet (Kalıcı Hydrophilic)

- Bariyer

- Dusting Layer

- Core Wrap

- Ön ve Arka kulakçıklar

- Backsheet uygulamarı

Medikal

Teknomel Spunbond ve SMS/SMMS Nonwoven kumaşları medikal kullanım alanları için gereken bütün özellikleri sağlamaktadır. Üretimini yaptığımız Nonwoven kumaşlar medikal sektörü için gerekli olan EN 13795 standartlarıyla uyumludur.

Uygulama alanları

- Tek kullanımlık ameliyat önlükleri ve örtüler

- Muayene ve ziyatetçi önlükleri

- Yüz maskeleri

- Boneler

Teknomelt Teknik Mensucat San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bolgesi 1. Cd. No: 12 • P.K 78
46050 Onikişubat Kahramanmaras / TÜRKİYE
T: +90 344 257 9119
E: info@teknomelt.com.tr

© 2019 Bütün Hakları Saklıdır.