Hakkımızda

 

Teknomelt 2009 un son çeyreğinde Teknik Tekstil sektöründe hizmet verebilmek için  kapalı alanı 5000m² olmak üzere 18.000m² alan üzerine Kahramanmaraş Organize Sanayi Bölgesinde kurulmuştur.

Ana faaliyet alanımız olan Nonwoven (dokusuz yüzey) kumaş sektöründe tekstil şehri olarak tanımlanan Kahramanmaraş’ın ilk ve tek teknik tekstil firmasıdır.

Teknomelt 3 farklı nonwoven üretim hattı ile hem yurt içinde, hem de yurt dışında faaliyet göstermektedir.

2010 yılının 2.yarısında hizmete giren Meltblown nonwoven hattımızda, yüksek yağ emicilik ve su iticilik gibi ana özelliklerinin yanı sıra, çıkan nihai ürüne çok fonksiyonlu özellikler kazandırılarak filtrasyon, medikal, sıvı atık temizliği, izolasyon, koruyucu elbiseler ve endüstriyel alanlarda kullanılan kumaşlar üretilmektedir. Teknomelt markasıyla üretilen meltblown dokusuz kumaşlarımız 15g-600g ağırlık aralığında 1.600 mm rulo eninde saf MB üretiminden 150mm-1.600mm en aralığında şekillendirilebilen ve aynı zamanda perfore edilebilen çeşitli kompozit ürün yelpazesine sahiptir.

2011 yılının son çeyreğinde hizmete giren 2.üretim hattımız olan PP Spunbond nonwoven hattımızda ise, Türkiye de ilk defa düzgün yüzey görünümlü üretim teknolojisi ile yeni nesil spunbond imalatına başlamıştır. Teknobond markasıyla özellikle hijyen, medikal, mobilya,tarım,promosyon,filtre sektörlerinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yüksek kalitedeki kumaşlarımız 10gsm-200gsm ağırlık aralığında ve 150mm- 3.200mm eninde üretim yapabilmektedir.

2014 yılında hijyen sektörüne daha kapsamlı hizmet verebilmek amacıyla 3. üretim hattımız olan SMS / SMMS hattımız faaliyete geçmiştir. Tamamen Hijyen ve medikal sektöre hizmet verecek olan bu yatırımdaki kapasitemiz aylık 300 ton civarındadır. Bu yatırım aynı zamanda hijyen ve medikal sektöre tam anlamlı servis verebilmek adına modern bir laboratuar ile desteklenmiştir. Bünyesinde Hydrostatic Head Tester, Rewet, Strike through time, mukavemet…vs gibi birçok parametre oluşturabilecek bir altyapıya sahiptir. SMMS makinamızdaki diğer bir detay ise üretimimiz kamera kontrol sistemi ile %100 inspection yapabilmektedir.

Teknomelt çatısı altında ürün kalitesini belirleyen önemli parçaları alman ve italyan menşeili olan makinelerimizle üretim kapasitemiz  aylık 650 ton civarındadır. Yaklaşık 100 eleman ile gerçekleştirdiğimiz üretimimizin %40-45’i ihracata yönelik olup, %55-60 ile iç piyasaya hizmet vermektedir. Kurulduğu günden beri European Nonwoven Association (EDANA) üyesi olan firmamız bu bağlamda EDANA standartları ile üretim yapmaktadır. ISO 9001 kalite belgesine sahip olan şirketimiz modern alt yapısı ile öncelikle ürün kalitesi ve müşteri memnuniyeti ilkelerine öncelik vermektedir.

Teknomelt Teknik Mensucat San. ve Tic. A.Ş.
Organize Sanayi Bolgesi 1. Cd. No: 12 • P.K 78
46050 Onikişubat Kahramanmaras / TÜRKİYE
T: +90 344 257 9119
E: info@teknomelt.com.tr

© 2019 Bütün Hakları Saklıdır.